..! Umut Kaya Fan Page !..
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Giriş yap

Şifremi unuttum

Facebook Öneriler
En son konular
» Fun Club Açmadan Önce Okuyun Lütfen Kısa Bişi Zaten
Bikinili Kızlara Bakarken Dinlenecek Şarkılar Değil Benim Söylediklerim... EmptyPaz Ağus. 01, 2010 10:47 pm tarafından HAYFAN

» Hayko Cepkin Resimleri
Bikinili Kızlara Bakarken Dinlenecek Şarkılar Değil Benim Söylediklerim... EmptyPaz Ağus. 09, 2009 1:31 pm tarafından hayko_ı_love_you

» Hayko cepkin fotolar
Bikinili Kızlara Bakarken Dinlenecek Şarkılar Değil Benim Söylediklerim... EmptyPaz Ağus. 09, 2009 1:28 pm tarafından hayko_ı_love_you

» meraba haykolikler
Bikinili Kızlara Bakarken Dinlenecek Şarkılar Değil Benim Söylediklerim... EmptyPaz Ağus. 09, 2009 1:21 pm tarafından hayko_ı_love_you

» Sen Yenisin Galiba !.
Bikinili Kızlara Bakarken Dinlenecek Şarkılar Değil Benim Söylediklerim... EmptyPerş. Ocak 29, 2009 7:29 am tarafından HayKoLoVé

» Forumumuzun Tasarımı Nasıl Sizce ?
Bikinili Kızlara Bakarken Dinlenecek Şarkılar Değil Benim Söylediklerim... EmptyC.tesi Ocak 24, 2009 12:16 pm tarafından haybey_koza

» site choq karışık
Bikinili Kızlara Bakarken Dinlenecek Şarkılar Değil Benim Söylediklerim... EmptyC.tesi Ocak 24, 2009 12:14 pm tarafından haybey_koza

» Hayko Cepkin - Son Kez
Bikinili Kızlara Bakarken Dinlenecek Şarkılar Değil Benim Söylediklerim... EmptyC.tesi Ocak 24, 2009 12:10 pm tarafından haybey_koza

» Hayko Cepkin 777
Bikinili Kızlara Bakarken Dinlenecek Şarkılar Değil Benim Söylediklerim... EmptyC.tesi Ocak 24, 2009 12:09 pm tarafından haybey_koza

WLM Mail Adresi
Bir Umut KAYA Fan'ı olarak olarak adını yaşatmak için kayıt ol.. xx@umutkaya.enyiforum.net şeklinde adresin olsun..

Bikinili Kızlara Bakarken Dinlenecek Şarkılar Değil Benim Söylediklerim...

5 posters

Bikinili Kızlara Bakarken Dinlenecek Şarkılar Değil Benim Söylediklerim... Empty Bikinili Kızlara Bakarken Dinlenecek Şarkılar Değil Benim Söylediklerim...

Mesaj tarafından jeLLbhon_puFFy Ptsi Ağus. 18, 2008 4:30 am

Bikinili Kızlara Bakarken Dinlenecek Şarkılar Değil Benim Söylediklerim...

'Yıllar sonra arayıp senden röportaj isteyeceğim hiç aklıma
gelmezdi' diye arıyorum Hayko Cepkin'i. Aslında bir an düşünüyorum da
daha lise yıllarında Hayko, özelliklerini yansıtıyordu. Özel günlerde
ve sonunda da mezuniyet programımızı tamamen Hayko hazırladı. Skeçleri
yazdı, rolleri dağıttı, hem oynadı hem yönetti... Hatta Bülent Ersoy
taklidi vardı ki, müdür yardımcısının salonu terk etmesine neden oldu.
Boş derslerde 40 küsür kişilik sınıf, öğretmen varken bile hiç bu kadar
sessiz ve kürsüde oturanı bu kadar dikkatli dinlememişti, çünkü o arada
Hayko, cüzdanında sakladığı ve minik kağıtların üzerine not aldığı
fıkraları art arda anlatıyordu. Okul bitti. Herkes bir yol çizdi. Hayko
tiyatrocu olmak istiyordu. Ders aldı, konservatuara girmeye çalıştı ama
bir türlü işlerini rayına oturtamıyordu. Ne zaman Beyoğlu'na gitsem onu
bulabileceğim mekana uğruyor, hatırını soruyordum. O bizim sınıfın
komiği, sanata meyillisiydi. Hayko Cepkin şimdi yıllar süren
çalışmasının meyvesini aldı ve 'Sakin Olmam Lazım' adını verdiği ilk
albümünü çıkarttı.

Hayko Cepkin, klavyeci olarak müzik piyasasına girdi. Bu albüme
kadar dokuz yıllık bir çabasının olduğunu anlatıyor: 'Önce okumaya
çalıştım ama hepsi yarım yamalak oldu. Timur Selçuk'tan iki yıl,
Academy İstanbul'da da bir yıl piyano eğitimi aldım. Mimar Sinan'da
dışarıdan şan eğitimi aldım ama öğrencisi olamadım. Academy İstanbul'a
gidip gelirken barda çalışıyordum. Öztürk ve arkadaşlarıyla
karşılaştım. Klavyeci olarak çalışmaya başladım. Rahatsız bir adam
olduğum için sahnede de fark ediliyordum. Bu da tekliflerin gelmesine
neden oldu. Ogün Sanlısoy ile çalışmaya başladım. Aylin Aslım, Koray
Candemir, Demir Demirkan derken düzenleme yapmaya başladım. Murathan
Mungan'ın Sözvermiş Şarkılar albümünde Yeni Türkü'nün 'Kimdi Giden'
parçasının düzenlemesini yaptım. Bir yandan da kendi albümüm için
çalışmaya başlamıştım. Albüm için iki şirkete gittim. Biri EMI'dı. CD
bıraktım, akşamüzeri Hakan Kurşun aradı.' Albüm, parçalar hazır
olduğundan iki hafta içinde basılmış.

SÖZLERİM BİR KADINA AİT DEĞİL

Hayko Cepkin, albümünün yazlık olmadığını söylüyor. 'Hava karanlık
olacak, yağmur olacak. İnsanlar 'offf' diyecek. O zaman kendilerinden
bir sürü şey bulabilirler. İnsanlar çiçekler açarken, bikini giyinmiş
kızlara bakarken şarkılarımı dinlemek istemeyebilir. Ben de genelde
kışın üretiyorum. Odam da karanlık. Eylülden sonra ikinci klip
çekilirse beni daha yakından tanıyacak insanlar...'

Albümdeki karamsarlığın nereden kaynaklandığını öğrenmek istiyorum.
Çünkü aslında neşeli ve eğlenceli biri. 'Hayatım boyunca tırmalayarak
çalıştım. Onun için, çalışan kazanır mantığını biliyorum. Müziğin
ameleliğini de yaptım. Para kazanmam gereken dönemler oldu. Okulları da
bu yüzden aksattım. Piyano eğitimini alırken bir yandan da Moğolların
turnesine giderek sahne teknisyenliklerini yapıyordum. Evet, Hayko
neşeli bir herif. Ama odasına kapandığında saklananlar ortaya çıkıyor.
Bu, neşeli görünen insanlarda olan bir durum. Kemal Sunal gibi. Komik
filmlerin yıldızı ama son derece ciddi biri...' Hayko Cepkin'in şarkı
sözleri yaşadığı bir duyguyu anlatmıyor. Hatta bir kadına da ait değil.
Hepsi bir gün başına gelebilir düşüncesiyle yazılmış.

Müzik tarzını belli bir kalıba oturtmayan Cepkin, klavye çalarak
bestelerini yaptığı için farklı bir sound yakaladığını anlatıyor.
Cepkin, 'Farklılık, klavyeyi gitar mantığıyla çalmamdan kaynaklanıyor.
Albümlerdeki kayıtlar canlı değil. Gitar sesleri de klavyeden çıkıyor.
Neticede elektronik bir müzik. İçinde rock öğeleri var. Vokal olarak
arabesk tadı var. Ozansal sözler var' diyor.

SAHNEDE VAHŞİ OLUYORUM

Hayko Cepkin ile ilk kez albüm kapağında karşılaşanlar merakla
karışık şaşkınlık yaşayabilir. Yüzü renklendirilmiş maske tadında bir
kapak. Kendi tabiriyle 'vahşi'lik söz konusu. Müzikle beraber
değiştiğini söyleyen Cepkin, bu değişimi en çok da sahnede yaşıyor.
Sahne ona göre kutsal bir yer ve ulaşılmaz olması gerekiyor. Hayko
Cepkin, 'O enerjiyi vermek lazım. Sahne sanatları vardır. Görselliği
sunmak zorundasın. Seyircinin gözünün içine bakacaksın. Bulunduğun
sahnenin sesinin oturması gerekiyor. Işık, ses ve görsellik
birleştiğinde ulaşılmaz bir yerde olduğun ortaya çıkar. Klavyeyi benim
gibi çalan yoktur. Gaza gelip, bir tane daha klavye alacak param
olmadığı halde klavyeyi sahneden atan sonra da oturup leyimleyen bir
adamım' diyor. Cepkin'in sahneyi bu şekilde yaşaması birlikte çalıştığı
sanatçıları da olumlu etkiliyor, 'Şimdiye kadar memnuniyetsiz biri
olmadı. İlginin bir kişiye odaklanması değil. Davulcu ne yapıyor
insanların görmesi lazım. Dört kişi bir oyun oynuyor ve herkesin önde
olması gerekiyor' diye anlatıyor.

Akşam Gazetesi - 10 Temmuz 2005
jeLLbhon_puFFy
jeLLbhon_puFFy
Admin
Admin

<center> Tuttuğun Takım </center> : Bikinili Kızlara Bakarken Dinlenecek Şarkılar Değil Benim Söylediklerim... 1444
Rütbe : Bikinili Kızlara Bakarken Dinlenecek Şarkılar Değil Benim Söylediklerim... Bluestar44yv3sr
RocK Points :
Bikinili Kızlara Bakarken Dinlenecek Şarkılar Değil Benim Söylediklerim... Left_bar_bleue999 / 100999 / 100Bikinili Kızlara Bakarken Dinlenecek Şarkılar Değil Benim Söylediklerim... Right_bar_bleue

Başarı :
Bikinili Kızlara Bakarken Dinlenecek Şarkılar Değil Benim Söylediklerim... Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Bikinili Kızlara Bakarken Dinlenecek Şarkılar Değil Benim Söylediklerim... Right_bar_bleue

Güçlülük :
Bikinili Kızlara Bakarken Dinlenecek Şarkılar Değil Benim Söylediklerim... Left_bar_bleue999 / 100999 / 100Bikinili Kızlara Bakarken Dinlenecek Şarkılar Değil Benim Söylediklerim... Right_bar_bleue

Aktiflik :

http://www.haykolikfan.blogcu.com

Bikinili Kızlara Bakarken Dinlenecek Şarkılar Değil Benim Söylediklerim... Empty Geri: Bikinili Kızlara Bakarken Dinlenecek Şarkılar Değil Benim Söylediklerim...

Mesaj tarafından cansu__94 Paz Ağus. 24, 2008 10:12 am

ne lursan ol senıı sebıyoruzzzz haykoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo en coktaa bennnnn Twisted Evil haykoliqqqq ..!!1
cansu__94

RocK Points :
Bikinili Kızlara Bakarken Dinlenecek Şarkılar Değil Benim Söylediklerim... Left_bar_bleue1 / 1001 / 100Bikinili Kızlara Bakarken Dinlenecek Şarkılar Değil Benim Söylediklerim... Right_bar_bleue

Başarı :
Bikinili Kızlara Bakarken Dinlenecek Şarkılar Değil Benim Söylediklerim... Left_bar_bleue1 / 1001 / 100Bikinili Kızlara Bakarken Dinlenecek Şarkılar Değil Benim Söylediklerim... Right_bar_bleue

Güçlülük :

Aktiflik :

Bikinili Kızlara Bakarken Dinlenecek Şarkılar Değil Benim Söylediklerim... Empty Geri: Bikinili Kızlara Bakarken Dinlenecek Şarkılar Değil Benim Söylediklerim...

Mesaj tarafından Sharpsolid Çarş. Eyl. 24, 2008 9:11 am

HaykoManiaaaaa
Sharpsolid

<center> Ruh Hali </center> : Bikinili Kızlara Bakarken Dinlenecek Şarkılar Değil Benim Söylediklerim... Pusuda10
<center> Tuttuğun Takım </center> : Bikinili Kızlara Bakarken Dinlenecek Şarkılar Değil Benim Söylediklerim... 1446
RocK Points :
Bikinili Kızlara Bakarken Dinlenecek Şarkılar Değil Benim Söylediklerim... Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Bikinili Kızlara Bakarken Dinlenecek Şarkılar Değil Benim Söylediklerim... Right_bar_bleue

Başarı :

Güçlülük :

Aktiflik :

http://www.forumkaos.org

Mesaj tarafından çılgın_kıs Çarş. Ekim 08, 2008 1:40 pm

haykooooooooooo
çılgın_kıs

<center> Tuttuğun Takım </center> : Bikinili Kızlara Bakarken Dinlenecek Şarkılar Değil Benim Söylediklerim... 1444
RocK Points :

Başarı :

Güçlülük :

Aktiflik :

Mesaj tarafından organiq C.tesi Ekim 11, 2008 12:38 pm

abi bayılıyorum haykoya yhaa sen ister vahşi ol ister dehşwt ol ben ve biz senı çoqqqq ama coqq sevıos
organiq
organiq
AcemiAcemi

RocK Points :

Başarı :

Güçlülük :

Aktiflik :